Kronika

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Z ogromną radością, po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, w sobotę 30 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, mogliśmy nareszcie spotkać się na wspólnym uwielbieniu  – i już bez ograniczeń. Na czuwaniu gościliśmy w Parafii św. Antoniego Opata w Wozławkach, gdzie posługuje Pasterz naszej Wspólnoty ks. Karol Krukowski.

 

Podczas konferencji ks. Karol zachęcał nas do nieustannego poznawania Ducha Świętego w naszym życiu i zachwycenia się Jego obecnością. Jak ja żyję, jak wygląda moja relacja z Duchem Świętym? Czy żyję Jego darami? Czy widać w moim życiu Ducha Świętego? Dzięki konferencji mogliśmy po raz kolejny uświadomić sobie jak bardzo potrzebujemy Ducha Świętego w naszej codzienności. 

 

Mimo zimna panującego w kościele, atmosfera była gorąca, pełna radości i pieśni uwielbienia. Uwielbienie Boga i radość z przebywania z Nim napełniła wszystkich uczestników radością i pokojem.

 

Nasze spotkanie zakończyliśmy niedzielną Eucharystią. Na koniec Mszy świętej złożyliśmy wraz z Parafianami życzenia dla księdza Karola z okazji 12-stej rocznicy święceń kapłańskich. Dziękujemy Ci Panie za ks. Karola, za Jego powołanie i za to, że razem tworzymy wspólnotę i możemy wspólnie wzrastać w wierze. 

 

Dziękujemy Ci Panie za ten czas spotkania z Tobą!!! 

* * *  Duchu święty przyjdź i prowadź nas! * * *

 

Powrót