Ogłoszenia Parafialne

XXIII Niedziela Zwykła - 10 września 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 2. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia zapraszam do wspólnej modlitwy połączonej z pobłogosławieniem nowego Krzyża przydrożnego na kolonii Galiny (przy drodze głównej i krzyżówce na Trutnowo). Gromadzimy się przy krzyżu o godz. 17:00.
 3. W sobotę z racji III soboty miesiąca zapraszam po mszy św. na nabożeństwo w duchu Medjugorje.
 4. W niedzielę 24 września nie będzie mszy św. w kaplicy w Szwarunach.
 5. Dziękuję za ofiary złożone na kuranty i dzwony w Galinach, w minionym tygodniu złożono 500 zł (razem 3 920 zł).
 6. Parafia w Galinach starała się o uzyskanie dofinansowania na remont dachu plebanii w Galinach ze względu na jego bardzo zły stan techniczny zagrażający zawaleniu. Złożono wnioski o wraz z opinią techniczną i otrzymano dofinasowanie na remont dachu plebanii w Galinach w wysokości 50 000 zł ze Starostwa Powiatowego, 50 000 zł z Fundacji Trinitatis oraz darowizny od osób indywidualnych w wysokości 15 000 zł i ofiary wpłacane w zakrystii w wysokości 2000 zł. Koszt prac remontowych 137 000 zł, koszt zakupy dachówki 46 000 zł, koszt zakupu drzewa 40 000 zł. Razem 223 000 zł. Postęp prac można śledzić na stronie internetowej.
 7. Została wykonana dokumentacja konserwatorska elewacji kościoła w Galinach. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami jest to niezbędne aby rozpocząć remonty kościoła. Dokumentacja zostanie złożona do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie w celu uzyskania pozwolenia na prace restauratorsko-konserwatorskie elewacji kościoła. Bardzo dziękuje za wszystkie ofiary na pokrycie kosztów dokumentacji. Dokumentacja jest dostępna na stronie internetowej parafii www.trinitatis.pl oraz do wglądu w wersji papierowej w zakrystii. Bardzo dziękuje za każdą ofiarę przekazaną na dokumentację, bo bez tego wykonywanie remontów kościoła wpisanego do rejestru zabytków byłoby niemożliwe, a nie przestrzeganie przepisów prawa dotyczącego postępowania przy remontach obiektów zabytkowych związane jest z wysokimi karami.
 8. Bardzo dziękuję rodzinom nowożeńców, za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie Dnia Pańskiego.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Warmińska z Kos, śp. Stanisława Trochimiak z d. Zdziebło z Ostródy, śp. Ryszard Bazyluk z Węgoryt….Wieczny odpoczynek …

 

z serca Wam błogosławię +

ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 


XXII Niedziela Zwykła - 3 września 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 2. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje w parafii, w Galinach złożono 1519 zł, a w Wozławkach 1228 zł.
 3. Dziś po mszy św. południowej krótkie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii.
 4. Bardzo dziękuję rodzinom z Galin, za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie Dnia Pańskiego. W kolejnych tygodniach proszę o sprzątanie kościoła w Galinach rodziny od krzyżówki w stronę Wozławek.

z serca Wam błogosławię +

ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 


XXI Niedziela Zwykła - 27 SIERPNIA 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego a w nim nowy cykl o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa i praktyce I piątków miesiąca.

 

 1. Dziś z racji IV niedzieli m-ca – taca inwestycyjna. Składam serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziękuję za ofiary złożone na kuranty i dzwony w Galinach, w minionym tygodniu złożono 400 zł (razem 3620 zł).

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w godzinach przedpołudniowych, od 9:00. Sakrament pokuty od godz. 17:00, w sposób szczególny zapraszam dzieci, (oczywiście nie tylko), które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. aby rozpocząć praktykę 9 pierwszych piątków miesiąca. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie formacyjne na plebanii.

 

 1. Piątek jest dniem 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy w niej walczyli, módlmy się także o pokój na świecie.

 

 1. W I sobotę m-ca o godz. 18:00 msza św. Apostolstwa Różańca i Płaszcza NMP Guadalupe połączona z nabożeństwem I sobotnim, przynosimy ze sobą róże dla Matki Bożej.

 

 1. Za tydzień I niedziela m-ca, po rannej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona procesją wokół kościoła przed mszą św. południową. A po mszy św. południowej krótkie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii.

 

 1. Bardzo dziękuję paniom Bocis, Kapanajko i Ławrynowicz z Galin, oraz w Wozławkach za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie Dnia Pańskiego.

z serca Wam błogosławię +

ks. Karol Krukowski

+ J M J +


XX Niedziela zwykła - 20 SIERPNIA 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 2. Pragnę z całego serca podziękować za każdą pomoc w przygotowaniach ale i samym przebiegu uroczystości odpustowych w naszej parafii. Za nieocenioną pomoc najpierw w porządkach przed uroczystością, a także już w samej liturgii i procesji (liturgicznej służbie ołtarza, panom i paniom zaangażowanym, OSP Galiny, za robienie zdjęć do kroniki parafialnej ) oraz tą w kuchni. Niech Pan Bóg wynagrodzi każde dobro.
 3. Za tydzień z racji IV niedzieli m-ca – taca inwestycyjna.
 4. Dziękuję za ofiary złożone na kuranty i dzwony w Galinach, w minionym tygodniu złożono 300 zł (razem 3 220 zł).
 5. Również za tydzień z kościoła w Galinach o godz. 7:00 wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe do Stoczka Klasztornego.
 6. Bardzo dziękuję rodzinom z Galin, oraz w Wozławkach za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie Dnia Pańskiego.

 

Zapowiedzi przedślubne

Krystyna Grzegorzewska, wdowa, zam. Trutnowo

Jan Gojło, wdowiec, zam. Wozławki

 

Bobrowicz Karolina, panna, zam. Galiny

Donawagis Rafał, kawaler, zam. Galiny

z serca Wam błogosławię

+ ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 


XIX Niedziela Zwykła 13 SIERPNIA 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.

 

 1. Jutro kończymy nowennę za przyczyną św. Maksymiliana Kolbego i NMP Niepokalanej przed uroczystością odpustową Wniebowzięcia NMP, każdego dnia nowenny polecaliśmy Panu Bogu szczegółowe intencje, przed Najświętszym Sakramentem.

 

 1. Z całego serca dziękuję tak wielu osobom, które włączyły się czynnie do sprzątania terenu przy kościele. W dowód wdzięczności, pragnę zaprosić te Osoby na msze św. 25 sierpnia na godz. 18:00, którą odprawie w Waszych intencjach.

 

 1. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św. tego dnia według grafiku niedzielnego. W tym dniu w parafii w Galinach odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12:15 na której kazanie wygłosi ks. Rafał Kaczmarski z Warszawy. Po mszy św. procesja wokół kościoła, bardzo proszę o przygotowanie oprawy procesji.

 

 1. W polskiej tradycji Uroczystość Wniebowzięcia NMP nosi nazwę Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione będą bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

 

 1. Dziękuję za ofiary złożone na kuranty i dzwony w Galinach, w minionym tygodniu złożono 520 zł (razem 2 920 zł).

 

 1. Bardzo dziękuję paniom Jóźwickiej, Ludwiniak i Tarasewicz z Galin, oraz w Wozławkach za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie Dnia Pańskiego.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Andrzej Woźnicki. Wieczne odpoczywanie…

Zapowiedzi przedślubne:

Krystyna Grzegorzewska, wdowa, zam. Trutnowo

Jan Gojło, wdowiec, zam. Wozławki

 

Bobrowicz Karolina, panna, zam. Galiny

Donawagis Rafał, kawaler, zam. Galiny

z serca Wam błogosławię

+ ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 


PRZEMIENIENIE PAŃSKIE - 6 SIERPNIA 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 2. Dziś I niedziela m-ca, po mszy św. porannej adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona procesją wokół kościoła przed mszą św. południową.
 3. Dziś także rozpoczynamy nowennę za przyczyną św. Maksymiliana Kolbego i NMP przed uroczystością odpustową Wniebowzięcia NMP, każdego dnia nowenny będziemy polecać Panu Bogu szczegółowe intencje, przed Najświętszym Sakramentem.
 4. W czwartek w Galinach na godz. 15:00 (później też można dołączyć) zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w porządkowaniu terenu przy kościele przed odpustem parafialnym, proszę o przyniesienie własnych sprzętów do sprzątania, grabienia itp.
 5. W związku z rozpoczęciem prac konserwatorskich w Wozławkach, bardzo proszę o korzystanie z bramy głównej wchodząc do kościoła (mała brama zamknięta).
 6. Dziękuję za ofiary złożone na kuranty i dzwony w Galinach w minionym tygodniu złożono 352 zł
 7. Bardzo dziękuję rodzinom Janowczyk, Paterek i Pyszniak z Galin za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie Dnia Pańskiego.
 8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Lucyna Bazyluk z Węgoryt. Wieczne odpoczywanie…

z serca Wam błogosławię 

+ ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 


XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 LIPCA 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 2. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tace inwestycyjną w naszych parafiach. W Galinach złożono
  2 063 zł natomiast w Wozławkach 1 053 zł, ofiary z tych tac składane są na oddzielne konto z przeznaczeniem na inwestycje w parafiach. Również tydzień temu przy okazji błogosławienia kierowców i pojazdów na pojazdy dla misjonarzy zostało zebrane w Galinach 627 zł i w Wozławkach 451 zł
 3. Dnia 2 sierpnia br. będzie możliwość badania w ambulansie diagnostycznym osteoporozy, płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Na parkingu przy kościele w Wozławkach w godz. 14:45 do 15:30, a w Galinach od 15:30 do 16:15. Szczegóły na plakatach informacyjnych na tablicach ogłoszeń i na internecie.
 4. W czwartek nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 23:00.
 5. Bardzo dziękuję rodzinom Antosik, Pawlik, Lompa, Danilewicz i Kacprzak z Galin za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie Dnia Pańskiego. Od przyszłego tygodnia proszę mieszkańców głównej ulicy od strony Bartoszyc do krzyżówek.
 6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Kulesa ….Wieczny odpoczynek …
 7. Zapowiedź przedmałżeńska: Joanna Kosiorek, panna, zam. Lutry, Karol Pietraszkiewicz, kawaler, zam. Lutry

z serca Wam błogosławię +

ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 


XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 LIPCA 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 2. Miesiąc lipiec jest poświęcony czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa, pół godz. przed mszą św. w dni powszednie będziemy odmawiać litanie do Krwi Chrystusa.
 3. Po mszach św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów, które ma nas mobilizować do mądrego korzystania z naszych pojazdów oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa drogowego i przypominać o naszej odpowiedzialności przed Bogiem. W czasie błogosławieństwa pojazdów będzie można złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na środki transportu dla misjonarzy.
 4. Bardzo dziękuję za ofiary składane na spłatę dzwonów i kurantów na kościele w Galinach, w minionym tygodniu wpłacono 150 zł (razem 2920 zł).
 5. Bardzo dziękuję rodzinom z Galin za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie Dnia Pańskiego.
 6. Dziś taca inwestycyjna, ofiary w całości będą przeznaczone na inwestycje w parafiach.

 

z serca Wam błogosławię  +

ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 

Zapowiedź przedmałżeńska:

Czyszek Ewelina, panna; zam. Olsztyn i

Sobolewski Przemysław, kawaler; zam. Olsztyn

                                                   

Kosakowska Paulina, panna, zam. Galiny i

Tyszkiewicz Łukasz, kawaler, zam. Galiny

 

 


XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 LIPCA 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 2. Miesiąc lipiec jest poświęcony czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa, pół godz. przed mszą św. w dni powszednie będziemy odmawiać litanie do Krwi Chrystusa.
 3. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się XXIV tydzień św. Krzysztofa. Po mszach św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów, które ma nas mobilizować do mądrego korzystania z naszych pojazdów oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa drogowego i przypominać o naszej odpowiedzialności przed Bogiem. W czasie błogosławieństwa pojazdów będzie można złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na środki transportu dla misjonarzy.
 4. Bardzo dziękuję za ofiary składane na spłatę dzwonów i kurantów na kościele w Galinach, w minionym tygodniu wpłacono 250 zł (razem 2770 zł).
 5. Bardzo dziękuję rodzinom z Galin za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie Dnia Pańskiego.

Zapowiedź przedmałżeńska: Czyszek Ewelina, panna; zam. Olsztyn,

Sobolewski Przemysław, kawaler; zam. Olsztyn

 

z serca Wam błogosławię 

+ ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 


XIV NIEDZIELA ZWYKŁA -9 LIPCA 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.

 

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na spłatę dzwonów i kurantów na kościele w Galinach – w tym tygodniu zebrano 150 zł (razem 2520 zł).

 

 1. Aktualnie dostępny jest w Polsce System Świec Wotywnych St Killians, który uważany jest za najbezpieczniejszy
  i najczystszy na świecie. Przez najbliższy miesiąc będzie on testowany w Kościele. System wydaje się być idealną odpowiedzią na potrzeby kościoła i wiernych – zapewnia naturalne światło świec, równocześnie dbając o bezpieczeństwo, czystość i środowisko, pozwala w łatwy i wygodny sposób zapalić świece bez ryzyka poparzeń czy zaprószenia ognia. Konstrukcja świecznika oparta na innowacyjnych i opatentowanych rozwiązaniach w połączeniu z zastosowaniem świec, wykonanych z najwyższej jakości parafiny sprawiają, że spalające się świece nie kopcą i nie generują sadzy, nie powodują zniszczeń i zabrudzeń we wnętrzu zabytkowego kościoła. Po spalonej świecy nie ma odpadów w postaci pojemniczków z tworzywa sztucznego czy metalu - pozostaje czyste miejsce gotowe do przyjęcia nowej świecy, a pozostała parafina poddawana jest recyklingowi.

 

 1. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie Dnia pańskiego. Bardzo proszę od następnego tygodnia o sprzątanie kościoła mieszkańców „za mostem do pałacu”.

 

z serca Wam błogosławię 

+ ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Wniebowzięcia NMP w Galinach, siedziba: 11-214 Bartoszyce, Galiny 74.