Ogłoszenia Parafialne

X NIEDZIELA ZWYKŁA -11 CZERWCA 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.

 

 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w Galinach pół godz. przed mszą św., a w Wozławkach w czwartek o 16:30.

 

 1. Zapraszam w czwartek 15 czerwca o 18:00 na Mszę św. i zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji z Najświętszym Sakramentem nastąpi poświęcenie wianków przeniesionych przez wiernych.

 

 1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Dziękuje wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała, a także wzięli czynny udział w procesji (liturgicznej Służbie Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom niosącym baldachim i feretrony oraz OSP w Galinach i Wozławkach).

 

 1. Bardzo proszę rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do sakramentów I Komunii Świętej lub bierzmowania o odbiór deklaracji w zakrystii.

 

 1. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie Dnia pańskiego.

 

z serca Wam błogosławię 

+ ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 


NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIETEJ -4 CZERWCA 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.

 

 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w Galinach pół godz. przed mszą św., a w Wozławkach w czwartek o 16:30.

 

 1. Dziś na mszy św. o godz. 12:30, Dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. otoczmy te Dzieci i Ich rodziny naszą modlitwą. Od jutra do Bożego Ciała rozpocznie się czas Białego Tygodnia.

 

 1. W Uroczystość Bożego Ciała, swoją rocznicę I Komunii Świętej będą przeżywać Dzieci, które w zeszłym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św.

 

 1. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku w Galinach o 8:30 i 13:15 natomiast w Wozławkach o godz. 10:00 Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszach Św. o godz. 10:00 w Wozławkach i 13:15 w Galinach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Zachęcam także do przyozdobienia okien jak to było w tradycji.

 

 1. Piątek 9 czerwca br. przypada między dniami ustawowo wolnymi od pracy. Sprzyja to organizowaniu spotkań rodzinnych i nie tylko. Biorąc pod uwagę racje duszpasterskie, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, J. E. Ks. Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński udziela wszystkim osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warmińskiej dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęca, by osoby korzystające tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego albo dokonały uczynku miłosierdzia co do duszy lub ciała.

 

 1. W zeszłą niedzielę zbierana była taca inwestycyjna. Pieniądze zebrane na tą tace będą wykorzystywane tylko na bieżące i przyszłe inwestycje w parafiach: w Galinach taca przeznaczona będzie na malowanie kościoła – aktualnie czekam na kosztorys prac, a w Wozławkach na remont elewacji wschodniej kościoła – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało dofinansowanie w kwocie 150 000 zł, a koszt remontu to 190 000 zł. Bardzo dziękuję za ofiarność w Wozławkach zebrano 1 014 zł a w Galinach 2 149 zł.

 

 1. Bardzo dziękuję za posprzątanie naszej świątyni rodzicom dzieci I komunijnych, za tydzień w dalszym ciągu proszę
  o sprzątnie mieszkańców Mint.

 

 1. Z powodu zwiększonej liczby prób oszustw 'na wnuczka' i 'na policjanta' olsztyńscy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Szczególnie w sytuacji, gdy potencjalny rozmówca przedstawia się jako wnuczek lub policjant i prosi nas o pilną pożyczkę w związku z rzekomym wypadkiem samochodowym czy innym przestępstwem. Przerwijmy rozmowę telefoniczną i rozłączmy się – to jedyny sposób, żeby nie dać się zmanipulować oszustom. Oddzwońmy do bliskiej osoby i sprawdźmy, czy rzeczywiście chciała się z nami skontaktować. Nie przekazujmy gotówki nieznajomym. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie pytają o posiadane oszczędności oraz nigdy też nie informują o prowadzonych akcjach telefonicznie. O wszelkich podejrzeniach oszustwa koniecznie poinformujmy Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

z serca Wam błogosławię 

+ ks. Karol Krukowski

+ J M J +


NIEDZIELA ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO -28 maja 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w Galinach pół godz. przed mszą św. a w Wozławkach w czwartek o 16:30. Od 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.
 3. Na mszy św. o godz. 12:15 nasz Parafianin o. Tomasz Pelc będzie dziękował Bogu za 10 lat kapłaństwa. Polecam Jego osobę Waszej modlitwie. Po mszach św. w Galinach będzie można złożyć ofiarę do puszki na remonty prowadzone przez o. Tomasza w Placówce opiekuńczo-wychowawczej w której jest dyrektorem.
 4. Dziś taca inwestycyjna (ofiary składane na tace w całości przeznaczone będą na inwestycje parafii).
 5. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na spłatę dzwonów i kurantów na kościele w Galinach – w tym tygodniu zebrano 520 zł (razem 1790 zł).
 6. W I czwartek m-ca, zapraszam na nabożeństwo Godzina Święta o godz. 23:00 - czuwanie do północy. W I piątek m-ca – chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych, sakrament pokuty od godz. 17:00. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie w salce na plebanii.
 7. W tym tygodniu przypada I sobota m-ca - tradycyjnie msza św. Apostolstwa Różańca i Płaszcza NMP Guadalupe połączona z nabożeństwem pierwszosobotnim o godz. 18:00. Przynosimy róże.
 8. Przypominam o zapisach na pielgrzymkę parafialną w dniach 17 - 26 września do Medjugorje. Zapisy u ks. Proboszcza, na stronie internetowej www.trinitatis.pl lub tel. 727 008 303. Zapisy do końca maja. Osoby zapisane zapraszam po odbiór umów i wpłaty zaliczki w wysokości 950 zł.
 9. Za tydzień 4 czerwca w Galinach o godz. 12:30 będzie msza św. w czasie której dzieci naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą. A po mszy św. o godz. 9:15 krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi rocznicowymi.
 10. Na prośbę Parafian jest możliwość zorganizowania kolejnej pielgrzymko-wycieczki w dniach 6 – 10 sierpnia do Lichenia, Kalisza (sanktuarium św. Józefa) i Wrocławia (panorama Racławicka, spacer po Ostrowie Tumskim, zoo, Muzeum wody, Hydropolis). Orientacyjny koszt od osoby 1000 zł przy założeniu, że zapisze się minimum 32 osoby. Zaineresowanych proszę o szybkie zapisy w celu organizacji wyjazdu lub jego odwołania.
 11. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie dnia Pańskiego.

 

z serca Wam błogosławię +

 ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 

 

 


Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego -21 maja 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w Galinach pół godz. przed mszą św. a w Wozławkach w czwartek o 16:30.

 

 1. W piątek obchodzimy Dzień Matki, naszą modlitwą otoczmy nasze Mamy.

 

 1. W najbliższą sobotę o godz. 12:00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. z okazji Jubileuszu 75 – lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Galinach.

 

 1. Za tydzień taca inwestycyjna (ofiary składane na tace w całości przeznaczone będą na inwestycje parafii).

 

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na spłatę dzwonów i kurantów na kościele w Galinach – w tym tygodniu zebrano 470 zł (w tym 320 zł od uczestników pielgrzymki parafialnej) (razem 1270 zł).

.

 1. Przypominam o zapisach na pielgrzymkę parafialną w dniach 17 - 26 września do Medjugorje. Zapisy u ks. Proboszcza, na stronie internetowej www.trinitatis.pl lub tel. 727 008 303. Zapisy do końca maja. Osoby zapisane zapraszam po odbiór umów i wpłaty zaliczki w wysokości 950 zł.

 

 1. Komitet Inicjatywy Obywatelskiej ,, Stop zakazowi pracy” zwraca się z prośbą o złożenie podpisów Poparcia w sprawie zniesienia zakazu pracy dla rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych, pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Potrzeba 100 tyś. podpisów, aby Sejm zajął się ustawą. Jest wyłożona lista na stoliku pod chórem, po każdej Mszy Św. dziś i w przyszłą niedzielę.

 

 1. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie dnia Pańskiego.

 

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Grzejka Kamila Patrycja, panna, zam. Olsztyn

Łukasz Romanowski, kawaler, zam. Olsztyn

 

z serca Wam błogosławię 

+ ks. Karol Krukowski

+ J M J +


Szósta Niedziela Wielkanocna - 14 maja 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 2. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 3. W dniach 25-28 maja br, w Glotowie będą się odbywać Dni radości i trzeźwości. W programie spotkania msza św., konferencje, mitingi, droga krzyżowa, a także czas rekreacji. Szczegóły na plakacie.
 4. W sobotę 20 maja po mszy św. nabożeństwo w duchu Medjugorie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 5. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na spłatę dzwonów i kurantów na kościele w Galinach, dotychczas zostało złożone 950 zł.
 6. W związku z planowanymi bądź trwającymi inwestycjami tace z ostatnich niedzieli miesiąca będą tacami inwestycyjnymi przeznaczonymi w całości na te potrzeby.

 

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Grejka Kamila Patrycja, panna, zam. Olsztyn

Łukasz Romanowski, kawaler, zam. Olsztyn

 

z serca Wam błogosławię  +

ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 


Piąta Niedziela Wielkanocna -7 maja 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. porannej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona procesją przed mszą św. południową.
 3. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w Galinach pół godz. przed mszą św., a w Wozławkach w czwartek o godz. 16:30 (w tym tygodniu nie będzie mszy św. po nabożeństwie).
 4. W sobotę (13 maja) zapraszam dzieci pierwszokomunijne na pierwszą próbę na godz. 15:30.
 5. Przypominam o zapisach na pielgrzymkę parafialną w dniach 17 - 26 września do Medjugorje. Zapisy u ks. Proboszcza, na stronie internetowej www.trinitatis.pl lub tel. 727 008 303. Zapisy do końca maja. Osoby zapisane zapraszam po odbiór umów i wpłaty zaliczki w wysokości 950 zł.
 6. Za tydzień po mszy św. o 12:15 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 7. O sprzątanie kościoła w kolejnych tygodniach proszę mieszkańców Mint

z serca Wam błogosławię  +

ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 


Czwarta Niedziela Wielkanocna-30 kwietnia 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.

 

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna, którą popularnie nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa. Ta niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w kościele.

 

 1. Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w dni powszednie w Galinach pół godz. przed mszą św., w Wozławkach w czwartki o 16:30. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Matki Bożej w naszych codziennych potrzebach.

 

 1. Jutro przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

 

 1. 2 maja przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami Ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

 1. W środę przypada Uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. w Galinach o 9:15 i 12:15 oraz w Wozławkach o 10:30.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

- w czwartek Godzina św. od godz. 23:00 do północy

- w piątek, chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w godz. przedpołudniowych, możliwość sakramentu pokuty od godz. 17:00, po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie w salce na plebanii;

- w sobotę msza św. Apostolstwa Różańca i Płaszcza NMP Guadalupe połączona z nabożeństwem pierwszosobotnim, przynosimy ze sobą róże.

 

 1. Za tydzień I niedziela miesiąca, po mszy św. porannej w Galinach wystawienie Najświętszego Sakramentu, zakończone procesją wokół kościoła przed mszą św. południową.

 

z serca Wam błogosławię  +

ks. Karol Krukowski

+ J M J +


Niedziela Miłosierdzia Bożego- 16/23 kwietnia 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przy wyjściu z kościoła podwójny numer naszego biuletynu parafialnego Trinitatis.

 

 1. Jutro wyrusza parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. W związku z tym w tygodniu nie będzie mszy św. W najbliższą niedzielę (wyjątkowo) nie będzie mszy św. w Szwarunach.

 

 1. Zapraszam wszystkich ale w sposób szczególny tych którzy przyjęli Szkaplerz św. Michała Archanioła w czwartek (27.04) po mszy św. w Wozławkach i w niedzielę (30.04) po mszy św. południowej na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.

 

 1. W razie konieczności wezwania kapłana do umierającego, podczas trwania pielgrzymki proszę kontaktować się z ks. Proboszczem z Krekol.

 

 1. Do 30 kwietnia proszę o wpłatę pozostałej kwoty na Pielgrzymkę do Niepokalanowa i Krakowa. Wpłaty można dokonywać na konto parafialne i w zakrystii u ks. Proboszcza.

 

 1. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej na przeżywanie Dnia Pańskiego.

 

z serca Wam błogosławię  +

ks. Karol Krukowski

+ J M J +


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego -9 kwietnia 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer naszego biuletynu parafialnego Trinitatis.

 

 1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. 

 

 1. W poniedziałek – drugi dzień Świat msze święte w porządku niedzielnym, a od wtorku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17:00.

 

 1. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych, a także Liturgii Triduum Paschalnego, w sposób szczególny dziękuję naszym Strażakom z Galin i Wozławek za pełnioną wartę przy grobie pańskim.

 

 1. W piątek 14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski.

 

 1. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Nina Wojciechowska ….Wieczny odpoczynek …

z serca Wam błogosławię  +

ks. Karol Krukowski

+ J M J +

 


Grafik Adoracji Galiny


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Wniebowzięcia NMP w Galinach, siedziba: 11-214 Bartoszyce, Galiny 74.