Pielgrzymka do Medjugorje czerwiec/lipiec 2022

W dniach 26 czerwca – 5 lipca 2022 rozpoczęła się parafialna Pielgrzymka do Medjugorje. Nasza grupa liczyła 49 pielgrzykmów, a opiekunem duchownym był ks. Karol Krukowski, który prowadził dla nas konferencje o sakramencie pokuty „Przed Bogiem bez maski”. Wyjechaliśmy o godz. 21:00 z Galin, po drodze zabierając kolejnych uczestników z Dobrego Miasta i Olsztyna. Po długiej podóży dojechaliśmy szczęśliwei we wtorek po południu do celu naszej Pielgrzymki – Medjugorje. Po zakwaterowaniu wzieliśmy udział w codziennym, wieczornym bloku modlitewnym.
W kolejnych dniach naszego pobytu zwiedziliśmy Mostar i Blagaj oraz byliśmy w Tihalinie i na wodospadach Kociusa. Był to czas zwiedzania i zapoznania z tamtejszą kultrą. Kolejne dni spędzieliśmy w Medjugorje dzięki czemu mogliśmy chłonąć ducha tego miejsca. Ks. Karol oprowadził nas po ważnych miejsach w Medjugorje, co istotne było zwłaszcza dla osób będących tam pierwszy raz. Choć grupowe zakupy w polskim sklepie (gdzie można zakupić dewocjonalia, książki i pamiątki) do którego zaprowadził nas ks. Karol nie były łatwe to przyniosły dużo radości
i pozwoliły poznać regionalne smaki dżemów, miodów, nalewek i syropów.

W czwartek godzinach nocnych wyruszyliśmy na Górę Objawień – Brdo, a w niedzielę na górę Kriżevac z drogą krzyżową. Nocne wyjścia ułatwiały nam wędrówki, gdyż w ciągu dnia temperatury wynosiły nawet ponad 400C.
W maju 2022 r. w Medjugorje otwarte zostałe muzeum, w którym można było zapoznać się w sposób multimedialny z historią Medjugorje. Tego dnia mieliśmy też integracyjny wieczór z wyjściem na pizze. Dzięki temu mogliśmy się jeszcze lepiej poznać i spędzić miło czas.

Ważnym wydarzeniem dla nas było świadectwo Patricka i Nancy, które mogliśmy wysłuchać podczas spotkania dla polskich grup pielgrzymów. Nancy i Patrick dzielą się historią swojego życia, nawrócenia i przeprowadzki do Medjugorie. Dziś, w zamkowej posiadłości w Medjugorie goszczą Pielgrzymów opowiadając swoją historię. Promienieją radością życia i miłością do Boga i siebie nawzajem. Ich życie jest niezwykłym świadectwem pięknego życia u boku Matki Bożej. 

Drugim ciekawym miejscem, które odwiedziliśmy jest Wspólnota Cenacolo. Wspólnota Cenacolo powstała we Włoszech w lipcu 1983 r. Założyła ją siostra Elvira Petrozzi. Wspólnota pomaga osobom zagubionym w życiu, mającym problemy z nałogami. Terapią we wspólnocie jest modlitwa, praca i relacja z drugim człowiekiem. Mogliśmy poznać hisotorię wspólnoty i wysłuchać budującego świadectwa Arka z Polski, który przybwa we Wspólnocie Cenacolo w Medjugorie.

Dużą atrakcją w drodze powrotnej był dla nas kilkugodzinny odpoczynek nad Adratykiem. Duchowo napełnienie i wypoczęci wróciliśmy do naszych domów, aby dzilić się z innymi.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Wniebowzięcia NMP w Galinach, siedziba: 11-214 Bartoszyce, Galiny 74.