Serce przy Sercach

Serce przy Sercach – trzy dni światłości…

Kilka miesięcy temu, wpadła mi ręce (po ludzku by można powiedzieć – przez przypadek) książka pod tytułem In Sinu Jesu – kiedy Serce mówi do Serca, autorstwa Mnicha benedyktyńskiego. Jest to piękne świadectwo, jak wielką moc ma adoracja eucharystyczna.

 

Im bardziej zgłębiałem się w jej treść, tym bardziej doświadczałem głębokiego pragnienia jak najczęstszego stawania w obecności Boga, który jest ukryty w „białym kawałku chleba”.

 

Na nowo odkrywałem wartość tego czasu, kiedy mogłem przebywać z Nim sam na sam… mając świadomość swoich słabości, ludzkich niedomagań, choć nie zawsze jest łatwo… staram się znajdować czas, na spotkanie z Nim, abym ja mógł popatrzeć na Niego a ON na mnie.

 

Na jednej z adoracji zrodziło się w moim sercu pragnienie aby zaprosić jak najwięcej ludzi do tej formy modlitwy, trwania przed Panem, adoracji. Otwierając serce, zacząłem wsłuchiwać się w te myśli, które przychodziły na modlitwie.

 

Modlitwa za kapłanów, osoby życia konsekrowanego – o świętość życia, oraz za cały Kościół Święty na adoracji… kolejna myśl, która przyszła to trzy szczególne dni – I czwartek miesiąca, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Dzień Eucharystii, dzień Serca Jezusa i dzień Niepokalanego Serca Maryi. Przez te dni łączmy się w szczególnej modlitwie adoracji wraz z Maryją - Naszego Pana o uświęcenie kapłanów, osób życia konsekrowanego i za cały Kościół.

 

Jak?

Jeśli masz w sobie pragnienie aby włączyć się w to dzieło modlitwy – adoracji Pana Jezusa czy to na żywo, czy to przez transmisje z kaplicy adoracji w Niepokalanowie (link do YouTube), czy adoracji krzyża w domu – wybierz konkretną godzinę i zapisz się w grafik godzinowy. Od godz. 00:01 w I czwartek miesiąca do godz. 23:59 w I sobotę miesiąca. Te trzy szczególne dni w miesiącu, złączmy się w modlitwie nieustannie adorując i modląc się w intencjach Kościoła – trzy dni światłości – trwania przed Panem nieustannie, tworząc „sztafetę” modlitewno-adoracyjną.

 

Nazwa inicjatywy już sama mówi za siebie, włączając się w modlitwę-adoracje trwasz sercem przy Sercach Jezusa i Maryi w Eucharystii. 

 

UWAGA: Zapisy na modlitwę są jednorazowe - każde zgłoszenie nie przenosi się na kolejny miesiąc. 

 

Moi Drodzy, zapisy na posczególne dni są w oddzielnych zakładkach:

- pierwszy czwartek miesiąca https://www.trinitatis.pl/fundacja/serce-przy-sercach/zapisy/pierwszy-czwartek.html

 

- pierwszy piątek miesiąca https://www.trinitatis.pl/fundacja/serce-przy-sercach/zapisy/pierwszy-piatek.html

 

- pierwsza sobota miesiąca https://www.trinitatis.pl/fundacja/serce-przy-sercach/zapisy/pierwsza-sobota.html

 

Adoracja na żywo z Niepokalanowa

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Wniebowzięcia NMP w Galinach, siedziba: 11-214 Bartoszyce, Galiny 74.